Bilgi Bankası

EV SSL başvurusu için gerekli belgeler

EV SSL Sertifikasının açılımı “Extended Validation SSL” yani Genişletilmiş Onaylama SSL ‘dir.Bu sertifikayı sadece www.domain.com ve domain.com’da kullanabildiğiniz gibi  wildcard olarak tüm subdomainlerde yada herhangi bir subdomainde kullanamıyorsunuz. Diğer SSL sertifikalarından farkı tarayıcıda yeşil bir adres çubuğunda yasal şirket adınız yer almaktadır.

Bu sertifikayı alabilmek için belirli prosedürlerden geçmek ve belge göndermeniz gerekiyor.

SSL sertifikasını sipariş verdikten sonra sırasıyla takip etmeniz gereken prosedürleri sayarsak:

  1. Alan adınızın whois bilgileri açık olmalı
  2. Alan adınızın whois bilgilerindeki bütün bilgiler tam ve doğru olmalı
  3. Web sitenizin tamamlanmış ve iletişim bilgileri olmalı.İletişim bilgilerinde whois  bilgisindeki iletişim bilgileri yer almalıdır.
  4. SSL firması firmanızı doğrulamak için belge talep etmektedir.Bu belgeler : Faaliyet belgesi veya Sicil Gazetesi, Vergi Levhası,ITO – ATO gibi bağlı bulunduğu ticaret oda kaydı.
  5. Firma adına kesilen doğalgaz, elektrik , telefon vb. faturası.

Bu belgeler temin edildikten sonra SSL başvurusu yapılır ve gönderilen belgeler onaylanırsa son bir işlem kalacaktır.SSL sağlayıcı firmasından , sertifikayı alacak firmaya telefon ile irtibata geçilip kısa bir ingilizce görüşmesi yapılarak telefon doğrulaması da yapılır.

Bu işlem de onaylanıp doğrulama tamamlandıktan sonra ise EV SSL sertifikası oluşturulur ve kurulumu yapılır. SSL kurulacak siteye statik IP atanıp sayfaların kaynak kodlarında http ile başlayan linkler https ile değiştirildikten sonra siteye https ile giriş yapıldığında adres çubuğunda yeşil barın yanında firmanın yasal ünvanı yer alacaktır.

  • 28 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?