PFSense Güvenlik Duvarı

PFSense Nedir?

Pfsense FreeBSD tabanlı bir firewall çöüzmüdür.Ağınza gelebilecek iç ve dış teklikelere karşı güvenle korunabileceğiniz bu çözüme Ekonomikhost kalitesi ile sahip olabilirsiniz.Ağınızdaki kullanıcıların sistem güvenliğini tehlikeye sokmaması için ve daha etkin bir iş ferformansı adına Pfsense ile erişim kısıtlaması yapabilirsiniz.Pfsensensi ağınızda etkin ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

PfSense ile gelen başlıca özellikler ?


• pfSense FreeBSD Tabanlı bir Firewall (Güvenlik Duvarı) ‘dur.
• pfSense ile ağınızı tamamen kontrol altına alabiliriz.
• PfSense ile ağınıza istemediğiniz kişilerin bağlanmasını engelleyebilirsiniz.
• Ağınızdaki kişileri gruplara ayırabilir ve ayırdığınız her gruba ayrı ayrı özellikler tanımlayabilirsiniz.
• Ağınızdaki kişilerin girmesini istemediğiniz web sitelerinden uzak tutabilirsiniz.
• Msn, yahoo messenger gibi programların yazışmalarını kaydedebilirsiniz veya en güzeli komple engelleyebilirsiniz.
• Ağınızdaki belli kişilerin sadece belli saatlerde internete çıkmalarını sağlayabilirsiniz.
• Ağınızı dış etkilerden koruyarak daha güvenli hale getirebilirsiniz. (IDS/IPS)
• Ve daha fazlası

Neler Yapılabilir?

pfSense, güvenlik duvarı ve yönlendirici olarak uyarlanmış, özgür, açık kaynaklı, özelleştirilmiş bir FreeBSD dağıtımıdır. Güçlü ve esnek bir güvenlik duvarı ve yönlendirici platformu olmasına ek olarak, uzun bir özellik listesine ve paket sistemine sahiptir. Bu paket sistemi işletim sistemine kolay genişleme esnekliği vermesinin yanısıra dağıtımda güvenlik açıkları oluşmasını da engellemektedir. pfSense yayınlandığı günden bu yana 1 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşmış, tek pc'den oluşan küçük ağlarda; binlerce ağ cihazına sahip büyük işletmelerde, üniversitelerde ve diğer organizasyonlarda sayısız kurulumla kendini kanıtlamıştır.

Durum (State) Tablosu

Ayarlanabilir durum tablo boyutu. Varsayılan durum tablo boyutu 10000 durumdur, ancak bu istenilen şekilde, ihtiyaca göre değiştirilebilir..

Gerçek Zamanlı Bilgilendirme

SVG grafikleri gerçek zamanlı olarak arabirimler üzerinden geçen trafiği görüntülemektedir..

Kontrollü Hizmet Portalı

Ağ hizmeti alınabilmesi için kullanıcıların yetkilendirilmesini veya bir sayfaya tıklayarak geçiş yapmasını sağlayan bir hizmettir.

Bandwidthd

Bandwidthd ağların trafiklerini takip ederek, bunların html grafiklerini oluşturur. Grafikleri IP bazlı olarak hazırlanmaktadır.


PFSense kurulum ve optimizasyon işlemini satın almak için lütfen iletişim kurunuz

Bizden Haberler

Yetiştirilmek Üzere Personel Alımı

Firmamız İnte...

28/05/2018
Kredi Kartı Ödemeleri - Önemli Duyuru

Değerli Müşt...

17/08/2017
SSD Diskli Bulut Sunucularda %50 İNDİR

Ekonomikhost Bilişim ve İnternet Hizmetleri o...

08/03/2017

Neden Biz?

 • Teknolojilerimiz

  Özel SSD diskler ile en son teklonoloji DELL R720xD Server ve Cachecade Teknolojisiyle 450 MB/sn veri transferi ile yüksek performanslı Türkiye konumlu sunucularda hizmet veriyoruz

 • En İyi Sanallaştırma Teknolojisi

  Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.

 • Geri Ödeme Garantisi

  Hizmetimizden oldukça memnun kalacağınıza inanıyoruz, fakat yinede herhangi bir sebepten dolayı 7 gün içerisinde koşulsuz geri ödeme garantimiz bulunuyor.

 • Artılarımız

  7 gün 24 saat Kredi Kartı, Posta Çeki,Banka Havalesi ile yapmış olduğunuz siparişlerde Hızlı aktivasyon! Ekonomikhost sizin güvenliğiniz için online ödeme yollarında tam onaylı SSL sertifikası kullanıyor.

 • ARGE Desteği

  ARGE ekibimiz sürekli güncel teknolojiyi takip ederek, sistemlerimize uygulamaktadır. Siz sadece işinize endekslenerek, sunucu çözümlerini gönül rahatlığıyla bize bırakabilirsiniz.

 • Güleryüzlü Hizmet

  Müşteri memnuniyetinin, şirketimizin büyümesi için en etken faktor olduğunun bilincindeyiz. Güleryüzlü çalışanlarımızla, 7/24 teknik destek vererek bu memnuniyeti daimi kılmak için çalışıyoruz.

© 2016 Ekonomikhost İnternet ve Bilişim Hizmetleri | Tüm hakları saklıdır.