Hosting Kontrol Panellerinde Zorunlu Fiyat Değişimi

Merhaba Sayın Müşterimiz;

 On yıldan uzun süredir satışını yaptığımız cPanel firması, daha önce Plesk firmasını da satın alan Oakley Capital grubu tarafından 2018 yılı sonunda satın alındı. Oakley Capital grubu tarafından yönetilmeye başlayan cPanel ve Plesk yaklaşık 20 yıldır aynı olan fiyatlama/lisanslandırma politikasını 27 Haziran 2019 günü hesap tabanlı bir fiyatlandırma ve lisanslama sistemine geçirdiğini duyurdu. 

Tüm dünyada Hosting Kontrol Paneli kullanarak hosting hizmetleri sunan tüm şirketleri için büyük şok etkisi yaratan yeni fiyatlandırma sisteminin hesap tabanlı olması sebebi ile pek çok kullanıcımızın Hosting Kontrol Paneli lisans maliyetleri 6-7 kat arttırırken, 5'den az hesap sayısına sahip yüksek kaynak kullanımı nedeni ile fiziksel sunucu lisansı kullanmak zorunda olan cloud/sanal sunucu kullanıcılarımız için de lisans maliyetleri düşmüş oldu. 

Yeni Fiyatlandırma Politikası

Kontrol Panel Admin - 5 adet hesap açılabilir aylık ücret 85TL/AY

Kontrol Panel Pro - 30 adet hesap açılabilir aylık ücret 115 TL/AY

Kontrol Panel Premier - 100 adet hesap açılabilir aylık ücret 200TL/AY  (Ek hesap 3TL Hesap başına)

cPanel’in yeni hesap tabanlı lisanslama modeli yıllık olarak satın alınan lisanslar için de geçerli olup daha önce verilmiş olan hakların da geri alınacağını üzülerek bildirmek istiyoruz. Yıllık olarak satın alınmış lisanslar 1 Eylül 2019 tarihi itibari ile aylık olarak yeni lisanslandırma politikasına göre ücretlendirilecek olup, ödenmiş ücretler de bakiye olarak kullanılacaktır. 

Çok fazla hesaba sahip olan kullanıcılar için hesap bazlı olarak yapılan bu karmaşık ücretlendirme sistemini daha iyi anlatabilmek adına alt kısımda sizin için bir örnek hazırladık.

Örnek:

Eğer sunucunuzda 105TL/AY ödeyerek kullandığınız bir Hosting Kontrol Paneli varsa ve sunucunuzda 1450 adet aktif hesap bulunuyorsa yeni sisteme göre; 

1 Adet Hosting Kontrol Panel lisansı için 200 TL öderken

1450 - 100 = 1350 x 3 ile toplam 405 TL’de ek hesap ücreti ödemeniz gerekiyor.

Bu durumda 105TL/AY olan lisans ücretiniz yeni hesap bazlı tarifeye göre 605 TL/AY olacaktır. 

 

Mevcutta Hosting Kontrol Paneli kullanan müşterilerimiz için yeni fiyatlandırma lisans yenileme tarihi ayın 15. gününden önce olanlar için 15 Ağustos 2019 tarihide, 15. günden sonra olanlar içinde 15 Temmuz 2019 tarihi itibari ile geçerli olacaktır.

Wednesday, July 3, 2019


<< Geri

Bizden Haberler

Kurban Bayramı indirim kampanyalarımı

Merhaba Değerli Müşterimiz;...

20/08/2018

Neden Biz?

 • Teknolojilerimiz

  Özel SSD diskler ile en son teklonoloji DELL R720xD Server ve Cachecade Teknolojisiyle 450 MB/sn veri transferi ile yüksek performanslı Türkiye konumlu sunucularda hizmet veriyoruz

 • En İyi Sanallaştırma Teknolojisi

  Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.

 • Geri Ödeme Garantisi

  Hizmetimizden oldukça memnun kalacağınıza inanıyoruz, fakat yinede herhangi bir sebepten dolayı 7 gün içerisinde koşulsuz geri ödeme garantimiz bulunuyor.

 • Artılarımız

  7 gün 24 saat Kredi Kartı, Posta Çeki,Banka Havalesi ile yapmış olduğunuz siparişlerde Hızlı aktivasyon! Ekonomikhost sizin güvenliğiniz için online ödeme yollarında tam onaylı SSL sertifikası kullanıyor.

 • ARGE Desteği

  ARGE ekibimiz sürekli güncel teknolojiyi takip ederek, sistemlerimize uygulamaktadır. Siz sadece işinize endekslenerek, sunucu çözümlerini gönül rahatlığıyla bize bırakabilirsiniz.

 • Güleryüzlü Hizmet

  Müşteri memnuniyetinin, şirketimizin büyümesi için en etken faktor olduğunun bilincindeyiz. Güleryüzlü çalışanlarımızla, 7/24 teknik destek vererek bu memnuniyeti daimi kılmak için çalışıyoruz.

© 2016 Ekonomikhost İnternet ve Bilişim Hizmetleri | Tüm hakları saklıdır. ekonomikhost